استفاده از سایبان برقی در روزهای بارانی

 

اگر شما هم جزو هواداران پروپاقرص باران هستید و از بودن در هوای بارانی لذت می‌برید استفاده از سایبان برقی برای شما بسیار مناسب است چون می‌توانید بدون اینکه خیس شوید در هوای بارانی باشید.

 

سایبان برقی در روزهای بارانی چه فایده هایی دارد؟

زمانی که حرف از سایبان برقی به میان می‌آید اکثر افراد در ذهنشان یک سایبان مقاوم در برابر تابش خورشید را متصور می‌شوند و به فایده های دیگر سایبان برقی فکر نمی‌کنند. ما قصد داریم در این مطلب از مزایای دیگر سایبان برقی برای شما بگوییم تا آشنایی کاملی با آن داشته باشید.

خوب است بدانید که سایبان برقی برای روزهای آفتابی، بارانی و برفی بسیار مناسب است و می‌تواند شرایطی را برای شما فراهم کند که از هوای تازه و محیط بیرون لذت کافی برده و به تماشای برف و باران بنشینید.

برای اینکه بتوانید از سایبان برقی برای تمامی فصل‌های سال استفاده کنید لازم است به یک سری نکات توجه داشته باشید. در سایبان برقی ضد آب که مخصوص روزهای بارانی است از پارچه هایی استفاده می‌شود که غیر قابل نفوذ هستند و هنگام بارش باران آسیبی به آن ها وارد نمی‌شود.

 

سازگار بودن سایبان برقی با انواع شرایط آب و هوایی

برای خرید سایبان برقی ابتدا باید بدانید که به چه دلیلی قصد نصب آن را دارید و توقع شما از به کار بردن سایبان برقی چیست. مثلاً یک سری از سایبان ها برای محیط هایی با آب و هوای خشک ساخته می‌شوند تا در برابر نور خورشید و وزش بادهای شدید مقاوم باشند و یک سری دیگر برای محیط هایی با آب و هوای بارانی ساخته می‌شوند تا از ریزش برف و باران جلوگیری کنند. البته نوع دیگری از سایبان ها هستند که فقط جنبه ی زیبایی دارند.

پس شما ابتدا باید نوع سایبان برقی را که می‌خواهید انتخاب کنید و سپس آن را سفارش دهید. زمانی که سایبان برقی سفارش می‌دهید شرکتی که در حال آماده سازی سفارش شماست باید آن را جوری طراحی کند که بتوانید در همه ی فصل ها از آن استفاده کنید.

اکثر سایبان برقی ها در تمام شرایط آب و هوایی مقاوم هستند و معمولاً آسیب زیادی نمی‌بینند. در فصل‌های بارانی مثل پاییز خیلی از مردم دوست دارند بدون اینکه خیس شوند از هوای بارانی لذت ببرند. استفاده از سایبان برقی این امکان را به آن ها می دهد که با خیال راحت در هوای بارانی نوشیدنی داغ خود را بنوشند و از هوای تازه لذت ببرند.

 

 

انواع پارچه و سازه ی سایبان برقی ضد آب

پارچه ی سایبان برقی که خاصیت ضد آب داشته باشد در دو نوع زیر است که هرکدام مزیت ها عیب های خود را دارند:

 

پارچه سایبان برقی از جنس وینیل :

وینیل یا همان پی وی سی ماده ی به کار رفته در این پارچه است که از نفوذ آب جلوگیری می‌کند و در ضد آب بودن این پارچه کار اصلی را انجام می دهد. این پارچه در روزهای بارانی موجب آسایش شما می‌شود و هیچ آبی را  به خود جذب نمی‌کند اما در روزهای گرم سال مثل تابستان گرمای زیادی را جذب می‌کند.

 

پارچه سایبان برقی از جنس اکریلیک :

پارچه اکریلیک هم مانند وینیل از خاصیت ضد آب بودن برخوردار است و مانع از ورود و نفوذ آب می‌شود. استفاده از این پارچه راحتی و آسایش را در روزهای بارانی برای شما فراهم می‌کند.

 

سازه ی آلومینیومی سایبان برقی با مقاومت بالا :

برای مقاومت و عمر طولانی برای سایبان برقی باید از یک سازه آلومینیومی برای ساخت آن استفاده کنید. آلومینیوم علاوه بر اینکه ضد آب است و به هیچ وجه رنگ و روی آن از بین نمی رود، از مقاومت بسیار زیادی نیز برخوردار است. به مین دلیل می‌توان از آن در تمام شرایط آب‌وهوایی مثل بارانی، برفی، بادخیز و آفتابی استفاده کرد.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.