عواملی که به سایبان برقی آسیب می‌رساند

همان‌گونه که تقریباً همه‌ی افراد می‌دانند، استفاده از سایبان برقی ویژگی‌هایی دارد که ازجمله این ویژگی‌ها این است که افراد می‌توانند از فضای بیشتری استفاده کنند و در هوای باز زمان بیشتری بمانند و لذت ببرند.

استفاده از سایبان برقی در حیاط یک ایده‌ی بسیار خلاقانه و خوبی است که دکوراسیون داخلی را زیبا تر می‌کند زیرا علاوه بر زیبایی ظاهر کارایی زیادی دارد.

در این مطلب قصد داریم شما را با مواردی که ممکن است به سایبان برقی آسیب برساند آشنا کنیم. زیرا شما برای حفظ سایبان برقی متین خود بایستی این موارد را بدانید؛ بنابراین با ما همراه باشید.

تقریباً همه می‌دانند که اشعه یو وی حاصل از نور خورشید به پوست و سلامتی انسان آسیب وارد می‌کند. جالب است بدانید که اشعه‌ی حاصل از نور خورشید برای پارچه ها و بعضی از سایبان برقی نیز مضر است.

معمولاً دیده اید که برخی وسایلی که در حیاط گذاشته‌اید و نور خورشید به آنها می‌تابد به مرور زمان آسیب می‌بینند و دچار پوسیدگی می‌شوند و سریع تر از بین می‌روند. این مسئله برای سایبان برقی ها نیز ممکن است اتفاق بیافتد.

به خاطر همین امر بایستی در انتخاب نوع پارچه سایبان برقی دقت لازم شود تا دچار آسیب نشود.

 

اثرات تابش نور خورشید بر روی سایبان برقی

  • بور شدن و تغییر رنگ دادن
  • باعث کم رنگ شدن رنگ پارچه و مات شدن آن می‌شود.
  • موجب ایجاد سوراخ و پارگی در آن می‌شود.
  • ضعیف شدن و شکنندگی بیشتر پارچه سایبان برقی

آیا می‌دانید چرا بر اثر آفتاب این اتفاقات می‌افتد؟ بر اساس آزمایش‌هایی که انجام شد متوجه شدن که پارچه در مجاورت هوا و آفتاب آسیب‌پذیر می‌شود و احتمال تغییر رنگ و طرح در آن وجود دارد.

نکته‌ای که باید در اینجا گفت این است که برخی از سایبان برقی ها وجود دارند که از موادی تشکیل شده‌اند که در برابر این عوامل مقاوم است و در برابر نور آفتاب دچار پوسیدگی نمی‌شوند. به خاطر این نکات آنها شما می‌توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید.

 

 

آیا بارش برف می‌تواند به سایبان برقی آسیب بزند؟

سایبان برقی علاوه بر ایجاد فضای بیشتر، بهترین گزینه برای آفتاب‌گیر برای حیاط خانه یا جلوی خانه و مغازه است. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.

در بالا برای شما مواردی که به سایبان برقی آسیب می‌رساند تا حدودی شرح دادیم در ادامه نیز قصد داریم شما را با بقیه‌ی عوامل آشنا کنیم.

در ادامه شما را با  اثر بارش برف بر روی سایبان برقی آشنا می‌کنیم، بنابراین با ما همراه باشید.

سایبان برقی کاربرد های بسیار زیادی برای شما دارد. مهم تر از همه‌ی آنها می‌توان به محافظت از وسایل شما در هر شرایط آب و هوایی اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از سایبان برقی از وسایل خود در برابر نور آفتاب و بارش برف و باران حفظ کنید.

 

آیا بارش برف می‌تواند به آفتاب‌گیر یا سایبان برقی ها آسیب بزند؟

یکی از موارد مهمی که در زمان انتخاب سایبان برقی باید به آن توجه کنید این است که سایبان برقی ای را انتخاب کنید که در برابر بارش برف و باران مقاوم باشد.

بنابراین اگر در محیطی زندگی می‌کنید که در آن باران و برف زیاد است، از سایبان برقی ای استفاده کنید که در برابر برف و باران و رطوبت مقاوم باشد.

یک مورد دیگری که باید برای حفظ سایبان برقی به آن توجه کنید این است که  بعد از بارش برف روی ان را برف‌روبی کنید.

توجه داشته باشید که هر چقدر هم سایبان برقی شما محکم و مقاوم باشد باید به محض نشستن برف بر روی آن، برف‌روبی کنید تا پارچه ی سایبان برقی پاره نشود و یا بر اثر سنگینی پایه هایش نشکند.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.