مشکلاتی که ممکن است هنگام استفاده از سایبان برقی با آن مواجه شوید.

 

استفاده از سایبان برقی همان‌گونه که مزایای زیادی دارد ممکن است مشکلاتی هم داشته باشد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

از سایبان برقی در مکان‌های مختلفی مثل استخر، رستوران، مغازه ها، پارکینگ و خانه استفاده می‌شود که هر فرد بستگی به نیاز خود آن را انتخاب می‌کند. سایبان‌ها در دو نوع ثابت و متحرک به فروش می‌رسند و هرکدام ویژگی های مربوط به خود را دارند. بیشتر افرادی که به دنبال خرید یک سایبان هستند نوع متحرک آن را انتخاب می‌کنند چون با گرفتن یک سایبان متحرک هر زمان که بخواهند آن را باز و هر زمانی که نخواهند آن را می‌بندند. سایبان‌های متحرک به دو دسته تقسیم می‌شوند: 1- سایبان دستی 2- سایبان برقی.

سایبان برقی از سایبان دستی علاقه مندان بیشتری دارد چون برای باز و بسته کردن آن هیچ نیازی به دخالت دست نیست و به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

 

مهم ترین مشکلات استفاده از سایبان برقی

 

تولید صدا هنگام باز و بسته کردن

از رایج ترین مشکلات سایبان‌ها و سایبان برقی این است که ممکن است پس از مدتی موقع باز و بسته شدن صدا دهند. دلیل ایجاد این صدا محکم نبودن براکت های آن است. برای حل این مشکل و صدا ندادن سایبان باید اتصال سایبان برقی به دیوارها و پیچ و مهره های ان را چک کنید. در صورت شل بودن آن‌ها را سفت کنید تا دیگر هنگام باز و بسته شدن صدا ندهند.

 

گود شدن پارچه سایبان

یکی دیگر از مشکلاتی که برای هر سایبانی از جمله سایبان برقی پیش می‌آید گود شدن پارچه ی آن است. دلیل گود شدن پارچه ی سایبان قفل شدن بازوهاست. در صورتی که پارچه ی سایبان برقی شما گود شد کافی است بازوهای سایبان را خلاف جهت بکشید تا پارچه محکم شود. به این نکته توجه داشته باشید که پارچه ی سایبان همیشه باید روی غلتک قرار بگیرد و زیر آن نباشد.

 

از کار افتادن موتور سایبان برقی

برای جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه ی موتور، آن را به یک سنسور گرمایشی تجهیز می‌کنند به همین دلیل وقتی چند بار سایبان برقی را باز و بسته کنید یا طولانی مدت از آن استفاده کنید باعث داغ شدن موتور و در نتیجه از کار افتادن آن می‌شود. اگر شما هم به این مشکل برخوردید برای 10 تا 15 دقیقه از آن استفاده نکنید و پس از گذشت این زمان دوباره امتحان کنید. اگر با این کار مشکلتان حل نشد باید با شرکتی که سایبان برقی را  از آن‌ها خریده‌اید تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید مشکل شما را بررسی و حل کنند.

 

 

مواردی که هنگام استفاده از سایبان‌ها باید به آن‌ها توجه کنید:

برای استفاده از سایبان‌ها و سایبان برقی باید مواردی را در نظر بگیرید تا باعث ایجاد مشکل در سایبان‌ها نشوید. این موارد عبارت اند از:

* باید زمانی که استفاده ای از سایبان نمی‌کنید برای پیشگیری از آسیب آن را جمع کنید.

* اگر می‌خواهید دچار هزینه ی مالی و جانی نشوید جدا از آویزان کردن چیزهایی مثل گلدان از چارچوب های سایبان خودداری کنید تا باعث شکسته شدن و آسیب دیدن آن نشوید. با این کار از پرداخت هزینه ی اضافی نیز در امان می‌مانید.

* در شرایطی که آب و هوا بسیار بد است اصلاً سایبان را باز نکنید.

* سعی کنید بعد از مدتی سایبان را با آب و شوینده بشویید تا تمیز شود.

* برای جمع کردن سایبان برقی هنگامی که موتور از کار افتاده یا برق رفته است از فشار وارد کردن خودداری کنید.

* در صورتی که مشکل ایجاد شده برای سایبان اساسی باشد و خودتان توانایی برطرف کردن آن را نداشته باشید حتماً با شرکت سازنده یا کسی در این کار متخصص باشد زنگ بزنید و کمک بخواهید.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.