همه چیز درباره ی سنسور باد سایبان برقی

 

قبل از اینکه بخواهیم به معرفی سنسور باد بپردازیم باید توضیحاتی درباره ی سایبان برقی بدهیم تا بدانید اصلاً سایبان برقی چیست و به چه کار می‌آید. سایبان ها که در انواع ثابت و متحرک تولید می‌شوند سقف های جمع شونده ای هستند که به قسمت خارجی دیوار وصل می‌شوند و از در یا پنجره در برابر عامل های آسیب زا مثل باد، باران، نور خورشید و ... محافظت می‌کنند.در عصر حاضر و پیشرفت روز افزون تکنولوژی انواع مختلفی از سایبان ها وجود دارد که سایبان برقی نیز جزو محبوب ترین سایبان ها در بازار است.

سایبان هایی که در بازار وجود دارند به دو دسته ی مکانیکی و الکتریکی تبدیل می‌شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. سایبان برقی به خاطر داشتن موتور الکتریکی با استفاده از ریموت کنترل می‌شود.

همانطور که همه ی سایبان ها در برابر وزش باد شدید آسیب می‌بینند سایبان برقی ها نیز در معرض آسیب قرار می‌گیرند به همین دلیل زمانی که باد شدیدی در حال وزیدن است یا باید سایبان برقی را در حالت نیمه باز قرار داد یا کلا آن را بست. بهتر است که سایبان را در چنین مواقعی کاملا بته نگه داشت تا احتمال آسیب رسیدن به آن کمتر شود.

                                     

به چه دلیلی باید از سنسور باد برای سایبان برقی استفاده کرد؟

زمانی که باد شدیدی در حال وزش است ممکن است کسی حضور نداشته باشد که سایبان برقی را به حالت نیمه باز یا کاملا بسته در آورد از این رو احتمال آسیب دیدن سایبان بسیار زیاد می‌شود. استفاده از سنسور باد برای چنین مواقعی بسیار خوب است. سنسورهای باد به گونه ای طراحی شده اند که به صورت پیش فرض سرعت و شدت باد در آن ها مشخص شده است.

این سنسور ها دارای چند قاشقک هستند که از آن ها برای تشخیص سرعت و شدت باد استفاده می‌کنند. قاشقک ها جوری طراحی شده اند که بتوانند مقدار زیاد گشتاور و نیروی چرخشی را تحمل کنند. نحوه ی کار این قاقشک ها بدین صورت است که زمان برخورد باد به آن ها میزان سرعت و شدت باد تعیین می‌شود.

 

 

سنسور باد سایبان برقی دارای چه ویژگی هایی است؟

- استفاده راحت

- وایرلس کامل

- قابلیت تطابق با اکثریت رسیورهای داخل ایران

- کارکرد با باتری

- کم مصرف بودن و عمر طولانی باتری

- قابلیت تشخیص هوشمند باد با استفاده از الگوریتم های پیچیده تشخیص حرکت

- دارای سنسور شتاب

- دارای یک پردازنده ی پیشرفته و به روز

- دارای 7 حالت حساسیت

- کم حجم و زیبا

- نصب بسیار آسان

- قیمت به صرفه ی نمونه های ایرانی در مقایسه با نمونه های خارجی

- مقاومت بالا در برابر رطوبت و گرد و غبار

 

مهمترین کاربرد های سایبان برقی

 

مکانیزم سنسور باد سایبان برقی به چه صورت است؟

مکانیزمی که سایبان برقی برای رول کردن سایبان استفاده می‌کند یک مکانیزم الکتریکی است که از راه دور هم می توان آن را کنترل کرد. از سایبان برقی برای جلوگیری از ریزش باران استفاده می شود به همین دلیل در صورتی که باران بگیرد به راحتی می‌توانید از راه دور و با یک ریموت کنترل سایبان را باز کنید و پس از تمام شدن باران آن را باز کنید.

سایبان برقی هایی هستند که دارای سنسورهای آب و هوا هستند و با توجه به اینکه هوا بارانی، آفتابی و یا وزش باد است سایبان را باز یا جمع می‌کنند. سنسورهای بادی نیز به همین شکل هستند. این سنسورها توانایی تشخیص باد را دارند به همین دلیل هنگامی که باد شروع به وزیدن می‌کند به صورت اتوماتیک سرعت باد را اندازه می‌گیرند تا اگر شدید بود سایبان برقی را ببندند.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.